Dieta hazardzisty: co powinno znaleźć się w diecie graczy w kasynie

Żywność i dieta dla gier w kasynie online

polskie kasyna jedzenie

Po pierwsze, należy wspomnieć, że istnieją dwa główne rodzaje kasyn: kasyna na żywo i kasyna online - https://bestnetentcasino.info/pl/. Pierwszy z nich to sala pełna nie tylko automatów, ale i kelnerów, gotowych zaspokoić zachcianki wygłodniałych graczy. W drugim przypadku mówimy o siedzeniu przy komputerze. To, nawiasem mówiąc, jest najbardziej interesujące dla dietetyków.

Jeśli dana osoba zajmuje się grą tylko od czasu do czasu, jako hobby, specjalne diety w obu scenariuszach nie wchodzą w rachubę. Jednak niektóre rodzaje żywności mogą być przydatne w tym zawodzie, który jest, ogólnie rzecz biorąc, pracą umysłową. Jeśli mówimy o tych, którzy grają dla życia, powinni pomyśleć o rodzaju jedzenia, które będą mieli na stałe.

Czy istnieje więc jakaś preferowana dieta dla graczy? Odpowiedzmy na to pytanie krok po kroku, badając specyfikę tej rozrywki zarówno w kasynach na żywo, jak i w kasynach online.

Kasyna na żywo

W kasynach na żywo, gracze nie mają zbyt dużej kontroli nad tym, co jedzą, ponieważ są ograniczeni do tego, co jest w menu. Co ciekawe, wiele kasyn prowadzi politykę, że jedzenie jest za darmo - uzasadniając to tym, że gracze i tak wydają średnio więcej niż dostają.

Z całej dostępnej obfitości najważniejsze jest, aby nie przesadzić z ciężkimi potrawami.

Ważne: trawienie tłustych pokarmów trwa długo, a w tym czasie duża część całkowitej energii organizmu jest zużywana na wydzielanie przez żołądek i jelita odpowiednich enzymów i innych substancji wspomagających trawienie. Może temu towarzyszyć chwilowy spadek inteligencji, co jest bardzo niekorzystne dla gracza: może on np. źle oceniać ryzyko.

Oprócz jedzenia, w kasynach na żywo serwowany jest również alkohol. Z tych samych powodów powinien być wykluczony z diety. Co więcej, alkohol jest z pewnością uzależniający. Uzależnienie rozwija się również od samego hazardu. W połączeniu te czynniki stają się jeszcze bardziej niebezpieczne.

Kasyna online

W kasynach online ludzie uprawiają hazard siedząc przy ekranach swoich komputerów. Taki tryb życia jest przede wszystkim zagrożeniem dla oczu i kości. Dieta musi to zrekompensować.

Marchewki są dobre dla oczu, oczywiście, ale tak samo niektóre jagody, takie jak borówki. W szczególności marchew zawiera beta-karoten, który jest przekształcany przez organizm w witaminę A, która jest bezpośrednio związana z widzeniem.

Produkty mleczne, główne źródła wapnia, są dobre dla kości. Ważna jest również witamina D zawarta w rybach, takich jak tuńczyk. Źródłem fosforu organicznego są flądry i mintaje. Wątroba jest bogata w witaminę D3, która poprawia wchłanianie innych składników odżywczych. Wreszcie, istnieją pokarmy o działaniu przeciwutleniającym, takie jak buraki i szpinak, które dzięki zawartemu w nich manganowi wspomagają rozwój kości i chrząstek. Dotyczy to w szczególności ludzi młodych.

Ponadto, ważne jest, aby nie zapominać o optymalnej pracy mózgu. Potrzebuje aminokwasów, witamin E i C oraz wody.

Ważne: Woda ogólnie poprawia przemianę materii, a w szczególności funkcjonowanie układu nerwowego.

Najlepszym wyborem będą owoce, bogate zarówno w wodę, jak i witaminy. Do diety można włączyć również tłuste ryby, owoce morza i chude mięso. Zgodnie z tym czynnikiem należy unikać produktów, które zatykają naczynia krwionośne i spowalniają krążenie, takich jak wędliny, tłuste mięsa, słodycze i ciastka.

Wniosek

Jak widać, jedzenie dla graczy w kasynie nie różni się zbytnio od ogólnie przyjętej koncepcji zdrowego odżywiania: jedz to, co nie przeszkadza w pracy mózgu, co jest strawne, co jest dobre dla kości i oczu. Te wskazówki odnoszą się oczywiście bardziej do domowych fanów kasyn, ale odwiedzający prawdziwe salony gier powinni kierować się podobnymi zasadami.

a8bf998e2cfac49352c0accc19e36655